Moderní internetové prohlížeče

Moderní prohlížeč je dnes téměř povinností, ale řada klientů si neuvědomuje problémy a rizika související s používáním starších verzí prohlížeče.

Aktualizace internetových prohlížečů

S rozvojem Internetu se rozšiřují možnosti i technologie a řada znich je podporována pouze moderními internetovými prohlížeči. Ve vlastním zájmu by měl každý uživatel udržovat co nejaktuálnější verzi svého prohlížeče. Nejedná se pouze o přesnější zobrazení obsahu internetových stránek, ale i o zvýšení bezpečnosti, opravě chyb a v neposlední řadě i rychlosti načítání obsahu.

Dříve byl v operačním systému Windows nainstalován pouze Internet Explorer ( moderní verze prohlížeče je oproti starším verzím velice kvalitní ), ale existuje i řada dalších kvalitních alternativních prohlížečů. Pokud tedy nechcete či nemůžete aktualizovat Internet Explorer ( aktualizuje se skrze Ovládací panely -> Windows Update ), nainstalujte si některý z níže uvedených:

Vymazání paměti prohlížeče

Aby prohlížeče mohli pracovat co nejefektivněji, ukládají si stažené zdroje ( obrázky, styly, scripty, atd. ) do dočasné paměti zvané paměť prohlížeče, nebo-li cache. Pokud se realizují nějaké změny na webu a stránky se zobrazují stále stejně nebo s chybou, prohlížeč tyto zdroje nezaktualizoval. Vyzkoušejte nejprve několikrát za sebou stisknout klávesové zkratky CTRL+R nebo CTRL+F5. Tuto zkratku nesmíte používat, pokud jste před tím odeslali formulář, protože by mohlo dojít k vícenásobnému vložení nebo odeslání dat ( např. registrační formulář ).

Pokud výše uvedený postup nepomůže, každý prohlížeč má možnost manuálního vymazání dočasné paměti prohlížeče. Vzhledem k rychlosti prováděných změn prohlížečů je postup pouze orientační. Také je třeba správně označit rozsah odstraňovaného obsahu - nemusíte chtít odstranit uložená hesla apod.

  • Google Chrome : Nastavení -> Zobrazit rozšířená nastavení -> Ochrana soukromí ( tlačítko Vymazat údaje o prohlížení )
  • Mozilla FireFox : Menu nastavení -> Soukromí -> Můžete vymazat nedávnou historii nebo odebrat některá cookies
  • Opera : Menu Opera -> Nastavení -> Soukromí & bezpečnost -> Vymazat údaje o prohlížení
  • MS Internet Explorer : Nástroje -> Možnosti Internetu -> Historie procházení ( tlačítko Odstranit )
« Zpět na oblasti nápovědy01.06.2015,