Google oznámil preferování responsibilních webů

Před téměř čtyřmi lety nastal výrazný posun v modernizaci technologií pro vývoj webových aplikací za pomoci podpory technologií HTML5 a CSS3 v moderních internetových prohlížečích. Vytvářené weby a aplikace začalo být snadné optimalizovat pro různá mobilní zařízení (mobilní telefony, tablety) bez znalosti přesného rozlišení a velikosti displaye či jeho orientace. Takto optimalizované weby se označují jako responsibilní.

Google v průběhu března oznámil, že v nové verzi vyhledávacího algoritmu bude nějakým způsobem zvýhodňovat responsibilní weby. Hlavním důvodem je růst popularity mobilních zařízení a tak i nutnost existence optimalizovaného obsahu. Nový algoritmus byl nasazen před 14ti dny a celá operace může trvat dny, týdny i měsíce. Pokud by se váš web "propadl" ve vyhledávání na Google a nebyl přizpůsobený pro mobilní zařízení, bude důvodem právě ona změna algoritmu. Nemůžeme celou věc nijak ovlivnit a Google to ze své pozice na trhu bohužel udělat může a změny se téměř pravidělně objevují, i když většinou ne tak veřejně.

Pro starší weby a design, který nepočítá s responsibilitou, nelze tuto vlastnost nijak jednoduše implementovat. Existují však dvě varianty, které můžeme klientům, bez responsibilního designu, nabídnout:

  1. Modernizaci provést s využitím původní administrace a vytvořením nového frontendu webu (veřejně přístupná část webu viditelná návštěvníky). Cena úpravy se skládá z grafického návrhu a vytvoření nové responsibilní masky webu (cena se liší dle rozsahu konkrétního webu).
  2. Vytvoření zcela nového webu s podporou moderních technologií, responsibility a nejnovější verzí administračního rozhraní.
« Zpět na novinky04.05.2015,