Zabezpečení komunikace SSL certifikátem

Surfování po Internetu zná řada lidí, ale málokdo si uvědomuje, že příchozí data v podobě obsahu internetových stránek i požadavky směrem od klienta formou kliknutí na odkaz či odesláním formuláře, cestují po Internetu v čitelné podobě. Aby se zabezpečilo utajení např. přihlašovacích hesel, interních firemních informací nebo čísel platebních karet, používá se komunikace s tzv. SSL certifikátem, který šifruje komunikaci mezi naším serverem a návštěvníkem webu a ověřuje, že web se kterým pracujete patří opravdu tomu, komu byl vydán certifikát.

Zabezpečení eshopů a CRM systémů

Klíčové systémy, které by měli být provozovány se zabezpečenou komunikací, jsou speciálně eshopy a CRM systémy. Pro obyčejné weby může být nákup a provozování SSL certifikátu zbytečně nákladný a nebude plnit svůj účel.

Cenová politika nákupu a provozu SSL certifikátu

Zakoupení a provoz SSL certifikátu se liší provozovatel od provozovatele. Vetšinou je třeba žádat technickou podporu Vašeho webhostingu o zřízení služby a zakoupení certifikátu pro danou doménu. Cena se u veřejných hostingů skládá ze zakoupení certifikátu a vlastní IP adresy pro zabezpečený provoz. Dále je třeba zvážit rozsah platnosti certifikátu pouze na doménu II. řádu popř. i na subdomény. A v neposlední řadě i typ a důvěryhodnost certifikátu garantovanou jeho vydavatelem.

U společnosti Forpsi vychází navýšení ceny veřejného webhostingu o základní SSL certifikát RapidSSL pro doménu II. řádu s vlastní IP adresou na 2.420 Kč vč. DPH / rok. Jedná se o nejlevnější možné řešení. Více informací na www.forpsi.com/ssl/ .

Politika společnosti Google

Google nabízí různé produkty a služby, které v rámci internetových stránek a speciálně eshopů pomáhají vyhodnocovat chování návštěvníků na webu, mít přehled o nákupech a konverzích reklamy na zisk eshopu apod.

Novou politikou pro používání produktů Google Adwords, Google Shopping a Google Remarketing je povinné využití šifrované komunikace pro přenos klíčových informací, např. z dokončeného nákupu. Nezabezpečenou komunikaci bere Google velice vážně a v případě identifikace porušení pravidel pro využívání jeho služeb, může být ukončeno zpracování nákupních dat a zablokován uživatelský účet.

« Zpět na novinky01.06.2015,